Atrakcie

Najprv výdatné raňajky u nás alebo kávičku na terase a potom si užiť deň …

IMG_1593

DĚDĚČKOVÁ CHATA 

dedeckova_1

Chcete si len vychutnať prírodu na nenáročnej prechádzke? Máme pre Vás túru na Děděčkovú chatu nad Mýtom. Viac info tu.

 ————————

 —

HOREHRONIE KLASTER 

karta-region-cartSme členom klastra Horehronie – združenie cestovného ruchu.

U nás môžte získať kartu REGION CARD HOREHRONIE so zľavami na služby poskytované v našom regióne. Mapu Horehronia so všetkými zľavami nájdete tu.

Viac informácií najdete: www.horehronie.net
 ———————————————————-
 
 ————————

 ————————
——————————————–
brozuraMýto pod Ďumbierom, živá horská dedina
————————————————
Sme členom organizácie NÍZKE TATRY-JUH. Mýto pod Ďumbierom je vstupnou bránou do Nízkych Tatier. Jeho okolie Vám poskytuje priestor pre oddych, turistiku, prechádzky a mnoho ďalších aktivít.
 —————————————-
Viac info o našom regióne a možnostiach trávenia voľného času nájdete tu.
 


 ————————————————————————

ZIMA U NÁS 

l_jnt5sOkolité prostredie, v ktorom je penzión lokalizovaný ponúka bohaté možností na lyžovanie, skialpinizmus a bežecké lyžovanie.

V okruhu 15 km sa nachádza 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek v moderných lyžiarskych strediskách Jasná Nízke Tatry, Ski Tále, Mýto Ski centre, či Ski centre Čierny Balog.

Via informácií nájdete nájdete tu.

 ————————————————————————

 ———————————————————


 ————————————————————————
Carodejnice
Čo v prípade zlého počasia? Vyskúšajte našu novinku “Únikovú izbu čarodejnice”.

Escape Brezno je úniková miestnosť pre 1 – 4 hráčov. Vyskúšajte svoj postreh a intelekt v našej miestnosti Čarodejnice! Dostaňte sa von, alebo Vás po 60 minútach oslobodí naši roommajstri.Môžete zadarmo využiť nápovedy alebo získať bonusový čas. Hru neodporúčame ľuďom s klaustrofóbiou a pod 15 rokov. Hru môžu navštíviť aj mladšie deti so sprievodom rodičov.

Viac info a voľné termíny nájdete tu.

 ———————————————————

 ————————————————————————
Snímka obrazovky 2018-01-06 o 7.59.11
Návštevníkov čaká vzrušujúca jazda historickým vláčikom úzkokoľajnou lesnou železnicou
Trať vedie do Lesníckeho skanzenu, so zastávkou na hlavnej staničke v dedinke Čierny Balog, kde v priestoroch infocentra Vydra môžu zažiť privítanie po Balocky s drevorubačskou zápražkou a netradičným prípitkom.
Ďalej expres pokračuje priamo večerným zamrznutým skanzenom až na konečnú zastávku Korytárske. Tu za sprievodu pravého lesníka turisti spoznajú tajuplný les Lesníckeho skanzenu vo Vydrovkej doline, ktorý im priblíži účel múzea v prírode, prácu lesníkov, ale tiež na vlastné oči môžu budú môcť pozorovať divokú lesnú zver v skanzene.

.

Každý štvrtok od 14.00 hod. do 17:30 hod. Via informácií  nájdete tu.

 ———————————————————

 ———————–
Snímka obrazovky 2018-01-06 o 7.58.34

Životný príbeh zbojníka Jakuba Surovca sa odohrával v časoch stavovských povstaní. Príďte sa potúlať salašom a vypočuť si legendu o zbojníkovi Jakubovi.

Môžte si užiť syrové degustácie v podaní pravých zbojníkov, exkurziu v syrárni s ochutnávkou syrových výrobkov (ťahanie vlastných syrových nití, stáčanie pareničiek), prehliadka Zbojníckej pivnice s ochutnávkou zabíjačkových špecialít, dobrodružná jazda na Zbojníckej strele alebo na huculských koníkoch, pasovačka zbojníkov, ukážky a výučba ľudových tancov v krojoch,

Viac informácií nájdete tu.

 ———————————————————

 

ATRAKCIE V OKOLÍ

Región, v ktorom sa náš rodinný penzión nachádza ponúka veľké množstvo atrakacií. Pripravili sme pre Vás zoznam tých najzaujímavejších v blízkom okolí. Viac informácií o každej z atrakcií nájdete po kliknutí na jej odkaz.

 

HOREHRONIE CLUSTER DISCOUNT MAP

mapa-horehronie-a-final-