Zima u nás

Okolité prostredie, v ktorom je penzión lokalizovaný ponúka bohaté možností na lyžovanie, skialpinizmus a bežecké lyžovanie. Našich hostí do jednotlivých stredísk, ale aj na bežkárske trate dopraví SKIBUS zdarma pri obdržaní REGION CARD HOREHRONIE, ktorú Vám vystavíme na recepcii.


LYŽIARSKE STREDISKÁ 

SKIALPINIZMUS

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

SKIBUS


LYŽOVAČKA 

V okruhu 15 km sa nachádza 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek v moderných lyžiarskych strediskách Jasná Nízke Tatry, Ski Tále, Mýto Ski centre, či Ski centre Čierny Balog.


 

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku /2024 m n.m/ nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Privíta vás panoramatická reštaurácia ROTUNDA s ubytovaním priamo na Chopku, nové kilometre zasnežovaných zjazdoviek, 15-miestna kabínková lanovka Kosodrevina – Chopok, či zrekonštruovaný hotel Srdiečko. V stredisku sa nachádza celkom 40 zjazdoviek s dĺžkou 45 780 m, všetkých obtiažností s umelým zasnežovaním ale i snow park, freeride a zjazdovky s večerným lyžovaním.

Viac info: www.jasna.sk


Ski centrum Mýto

Na okraji obce Mýto pod Ďumbierom, len 12 km od Chopku sa nachádza lyžiarske stredisko Mýto Ski centrum, ktorého svah síce spĺňa parametre FIS zjazdovky, ale v plnej miere poslúži aj rodinám s deťmi. Kvalitné snehové podmienky, ktoré zabezpečuje počas celej sezóny príroda spolu s vybudovaným zasnežovacím systémom pozdĺž všetkých lyžiarskych tratí v celkovej dĺžke 2,5 km. Všetky lyžiarske trate sa denne upravujú najmodernejšou technikou a zaškoleným personálom. V stredisku je k dispozícii lyžiarska škola, reštaurácia, požičovňa a servis lyží. Prepravu lyžiarov zabezpečuje nová štvorsedačka s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 3 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 3 600 osôb / hod.

Viac info: www.skicentrummyto.eu


Ski Tále

Ski Tále je ideálne stredisko pre rodiny s deťmi, ale aj pre skúsených lyžiarov. K dispozícii je spolu 2700 m zjazdoviek s umelým zasnežovaním ľahkej a stredne náročnej obtiažnosti a 6 vlekov s kapacitou 4110 osôb/hod. Stredisko ponúka počas zimy večerné lyžovanie. so svetoznámym golfovým ihriskom Gray Bear v plnej miere využíva jeho moderné nadštandardné zázemie, reštaurácie, aprés- ski bar s veľkým detským kútikom a animáciami pre deti, lyžiarsku školu, požičovňu a servis lyží. Nelyžujúci návštevníci môžu využiť adrenalínový snowtubing – jazdenie na nafukovacích kolesách, či bežecké trate priamo v areáli s dĺžkou 6 km.

Viac info: www.skitale.sk


 

Ski Čierny Balog

Lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog pod Urbanovým vrchom sa nachádza 9 km od Brezna. Na piatich zjazdovkách s čiastočným umelým zasnežovaním v celkovej dĺžke 5 km si prídu na svoje začiatočníci i skúsení lyžiari. Prepravu lyžiarov zabezpečujú 3 vleky s kapacitou 2500 osôb/hod. K dispozícii je i večerné lyžovanie. Na vrchole je k dispozícii bar, v údolí koliba s regionálnymi špecialitami. Návštevníci strediska majú k dispozícii požičovňu a servis lyží a snowboardov, lyžiarsku školu a snowboardovú školu, ľadovú lpochu a takmer 12 km bežeckých tratí. Novinkou je profesionálny letecký simulátor.

Viac info: www.skiciernybalog.sk


SKIALPINIZMUS

IMG_3406

Skialpinizmus je v daných lokalitách povolený v dennom čase hodinu po východe a hodinu pred západom slnka, v skialpinistických areáloch od 15. 12. do 30. 4.:

Skialpinistický areál Chopok

ohraničený líniou: Zadná voda – sedlo Poľany – Dereše – Oblaz – dolina Trangoška – Halašova jama – sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami – dolinkou potoka Mlynná – sedlo pod Králičkou – Chata M.R.Štefánika – Ďumbier – Krúpova hoľa – Široká dolina

Skialpinistický areál Kráľova hoľa

ohraničený líniou: Kráľova hoľa – sedlo Snežná jama (cestou k vysielaču) – Kráľova skala – hranica NAPANT (po červenej TZT) – hranicou NAPANT – hrebeň Vyšné Rovienky – sedlo medzi Kráľovou hoľou a Strednou hoľou – Kráľova hoľa zimné tyčové značenie a existujúce chodníky v koridore do 50 m od ich trasy koridor prístupového chodníka k Jaskyni mŕtvych netopierov (Halašova jama – Jaskyňa Mŕtvych netopierov – sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami – chata M.R. Štefánika) do 50 m od jeho trasy záver Mlynnej doliny po sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami a dolinka potoka Mlynná

Skialpinistický chodník Čertovica

ohraničený líniou: Penzión STIV – Hoľa Čertovica

Skialpinistický chodník Mýto pod Ďumbierom

ohraničený líniou: parkovisko Pohánske – vysielač – Dedečková chata – zjazdovka Ski Mýto.

Vyhradenie areálov a miest pre skialpinizmus sa nevzťahuje na obdobie, kedy Horská záchranná služba, stredisko lavínovej prevencie Jasná vyhlási zvýšené lavínové nebezpečenstvo (3., 4. a 5.stupňa).

 


 

BEŽKY

IMG_3404

Bežecké trate v areáli Ski, Golf & Hotel Resort Tále

Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska priamo pri zjazdovkách lyžiarskeho strediska bežecká trať s okruhom 6,5 km. Rekreační či zdatní priaznivci tohto športu ocenia širokú škálu služieb v bezprostrednom okolí bežeckého areálu.

Mýto pod Ďumbierom – Pohanské

Pohanské ľahký okruh cca 4 km, trate ďalej pokračujú smerom k vrcholovej stanici Ski centra Mýto a späť. Na trati je viacero menších okruhov rôznych náročností. Celková dĺžka tratí je 17 km. Trate sú upravované aj na voľný štýl. Trate sú v prevádzke v prípade dostatočného množstva prírodného snehu.

Ski Čierny Balog – Urbanov vrch

V malebnom prostredí Veporských vrchov v obci Čierny Balog, sa nachádza pri lyžiarskom stredisku raj pre bežkárov. K dispozícii je okruh v areáli strediska. Na dlhšie výlety do okolia možno využiť upravené bežecké trate po okolitých vrchoch individuálne, prípadne so sprievodom.

Čertovica – Braväcovo

Sedlo v hlavnom hrebeni Nízkych Tatier, Čertovica, známe skôr ako horský prechod medzi Horehroním a Liptovom sa nachádza vo výške 1 238 m n.m. ponúka vo svojom okolí takmer 20 km bežeckých tratí, udržiavaných predovšetkým nadšencami tohto športu. Zo sedla vedie niekoľko značených trás s čarovnými vyhliadkami na celé Horehronie, vedúcich do drevenej obce Braväcovo.

Biatlonový areál Osrblie

Biatlonový areál v Osrblí ponúka okruhy rôznych dĺžok, svetové trate na ktorých sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni.
+421 48 6179 111, +421 48 6179 112
kb@biathlon-osrblie.sk


 

SKIBUS

Skibus-grafika

Pre našich hostí máme k dispozícii skibus, ktorý Vás dopravy do lyžiarskych stredísk Mýto ski centrum, Ski Tále a JASNA. Ski bus je k dispozícii aj pre bežkárov.

SKIBUS je zdarma pre našich hostí pri obdržaní REGION CARD HOREHRONIE karty, ktorú Vám vystavíme na recepcii.

 

PREHĽAD SPOJOV

Pre našich hostí je aktuálna zástavka Mýto pod Ďumbierom, ROJAS, lokalizovaná 100 m od penzióna.

SKIBUS ZASTAVKY