Zima u nás

Okolité prostredie, v ktorom je penzión lokalizovaný ponúka bohaté možností na lyžovanie, skialpinizmus a bežecké lyžovanie.

jasna-bg

V okruhu 15 km sa nachádza 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek v moderných lyžiarskych strediskách Jasná Nízke Tatry, Ski Tále, Mýto Ski centre, či Ski centre Čierny Balog.


 

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku /2024 m n.m/ nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Privíta vás panoramatická reštaurácia ROTUNDA s ubytovaním priamo na Chopku, nové kilometre zasnežovaných zjazdoviek, 15-miestna kabínková lanovka Kosodrevina – Chopok, či zrekonštruovaný hotel Srdiečko. V stredisku sa nachádza celkom 40 zjazdoviek s dĺžkou 45 780 m, všetkých obtiažností s umelým zasnežovaním ale i snow park, freeride a zjazdovky s večerným lyžovaním.

Viac info: www.jasna.sk


Ski centrum Mýto

Na okraji obce Mýto pod Ďumbierom, len 12 km od Chopku sa nachádza lyžiarske stredisko Mýto Ski centrum, ktorého svah síce spĺňa parametre FIS zjazdovky, ale v plnej miere poslúži aj rodinám s deťmi. Kvalitné snehové podmienky, ktoré zabezpečuje počas celej sezóny príroda spolu s vybudovaným zasnežovacím systémom pozdĺž všetkých lyžiarskych tratí v celkovej dĺžke 2,5 km. Všetky lyžiarske trate sa denne upravujú najmodernejšou technikou a zaškoleným personálom. V stredisku je k dispozícii lyžiarska škola, reštaurácia, požičovňa a servis lyží. Prepravu lyžiarov zabezpečuje nová štvorsedačka s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 3 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 3 600 osôb / hod.

Viac info: www.skicentrummyto.eu


Ski Tále

Ski Tále je ideálne stredisko pre rodiny s deťmi, ale aj pre skúsených lyžiarov. K dispozícii je spolu 2700 m zjazdoviek s umelým zasnežovaním ľahkej a stredne náročnej obtiažnosti a 6 vlekov s kapacitou 4110 osôb/hod. Stredisko ponúka počas zimy večerné lyžovanie. so svetoznámym golfovým ihriskom Gray Bear v plnej miere využíva jeho moderné nadštandardné zázemie, reštaurácie, aprés- ski bar s veľkým detským kútikom a animáciami pre deti, lyžiarsku školu, požičovňu a servis lyží. Nelyžujúci návštevníci môžu využiť adrenalínový snowtubing – jazdenie na nafukovacích kolesách, či bežecké trate priamo v areáli s dĺžkou 6 km.

Viac info: www.skitale.sk


 

Ski Čierny Balog

Lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog pod Urbanovým vrchom sa nachádza 9 km od Brezna. Na piatich zjazdovkách s čiastočným umelým zasnežovaním v celkovej dĺžke 5 km si prídu na svoje začiatočníci i skúsení lyžiari. Prepravu lyžiarov zabezpečujú 3 vleky s kapacitou 2500 osôb/hod. K dispozícii je i večerné lyžovanie. Na vrchole je k dispozícii bar, v údolí koliba s regionálnymi špecialitami. Návštevníci strediska majú k dispozícii požičovňu a servis lyží a snowboardov, lyžiarsku školu a snowboardovú školu, ľadovú lpochu a takmer 12 km bežeckých tratí. Novinkou je profesionálny letecký simulátor.

Viac info: www.skiciernybalog.sk


SKIALPINIZMUS

Skialpinizmus je v daných lokalitách povolený v dennom čase hodinu po východe a hodinu pred západom slnka, v skialpinistických areáloch od 15. 12. do 30. 4.:

  • skialpinistický areál Chopok, ohraničený líniou: Zadná voda – sedlo Poľany – Dereše – Oblaz – dolina Trangoška – Halašova jama – sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami – dolinkou potoka Mlynná – sedlo pod Králičkou – Chata M.R.Štefánika – Ďumbier – Krúpova hoľa – Široká dolina

  • skialpinistický areál Kráľova hoľa, ohraničený líniou: Kráľova hoľa – sedlo Snežná jama (cestou k vysielaču) – Kráľova skala – hranica NAPANT (po červenej TZT) – hranicou NAPANT – hrebeň Vyšné Rovienky – sedlo medzi Kráľovou hoľou a Strednou hoľou – Kráľova hoľa

  • zimné tyčové značenie a existujúce chodníky v koridore do 50 m od ich trasy

  • koridor prístupového chodníka k Jaskyni mŕtvych netopierov (Halašova jama – Jaskyňa Mŕtvych netopierov – sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami – chata M.R. Štefánika) do 50 m od jeho trasy

  • záver Mlynnej doliny po sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami a dolinka potoka Mlynná

Vyhradenie areálov a miest pre skialpinizmus sa nevzťahuje na obdobie, kedy Horská záchranná služba, stredisko lavínovej prevencie Jasná vyhlási zvýšené lavínové nebezpečenstvo (3., 4. a 5.stupňa).


 

BEŽECKÉ LYŽOVANIE 

Bežecké trate v areáli Ski, Golf & Hotel Resort Tále

Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska priamo pri zjazdovkách lyžiarskeho strediska bežecká trať s okruhom 6,5 km. Rekreační či zdatní priaznivci tohto športu ocenia širokú škálu služieb v bezprostrednom okolí bežeckého areálu.

Mýto pod Ďumbierom – Pohanské

Pohanské ľahký okruh cca 4 km, trate ďalej pokračujú smerom k vrcholovej stanici Ski centra Mýto a späť. Na trati je viacero menších okruhov rôznych náročností. Celková dĺžka tratí je 17 km. Trate sú upravované aj na voľný štýl. Trate sú v prevádzke v prípade dostatočného množstva prírodného snehu.

Ski Čierny Balog – Urbanov vrch

V malebnom prostredí Veporských vrchov v obci Čierny Balog, sa nachádza pri lyžiarskom stredisku raj pre bežkárov. K dispozícii je okruh v areáli strediska. Na dlhšie výlety do okolia možno využiť upravené bežecké trate po okolitých vrchoch individuálne, prípadne so sprievodom.

Čertovica – Braväcovo

Sedlo v hlavnom hrebeni Nízkych Tatier, Čertovica, známe skôr ako horský prechod medzi Horehroním a Liptovom sa nachádza vo výške 1 238 m n.m. ponúka vo svojom okolí takmer 20 km bežeckých tratí, udržiavaných predovšetkým nadšencami tohto športu. Zo sedla vedie niekoľko značených trás s čarovnými vyhliadkami na celé Horehronie, vedúcich do drevenej obce Braväcovo.

Biatlonový areál Osrblie

Biatlonový areál v Osrblí ponúka okruhy rôznych dĺžok, svetové trate na ktorých sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni.
+421 48 6179 111, +421 48 6179 112
kb@biathlon-osrblie.sk