Salaš

Okolie penzióna bola tradične využívaná na chov oviec a salašnístvo. Užite si aj v dnešnej dobe toto spojenie s prírodou.


 

SALAŠ ZBOJSKÁ

Sedlo Zbojská leží vo Veporských vrchoch je jednou zo vstupných brán do Národného parku Muránska planina. V prekrásnom prostredí národného parku Vás víta Zbojnícky dvor, ktorý je viac ako salaš a viac než reštaurácia. Je priam stvorený pre aktívny oddych v príjemnom prostredí, môžete tu spoznávať bežný život na salaši, alebo sa zúčastniť rôznych kultúrnych podujatí.

Zbojnícka strela

Záprah muránskych norikov a vyhliadkový historický miniautobus spája dve výnimočné železnice. Jedinečnú ozubnicovú železnicu z mesta Tisovec do obce Pohronská Polhora a Čiernohronskú lesnú železničku v Čiernom Balogu. Prestupná stanica na trase Zbojníckej strely je Gazdovský dvor pri lazníckej osade Krátke, kde vymeníte konský záprah za vyhliadkový miniautobus. Vyhliadkový autobus premáva na trase Zbojnícky dvor sedlo Zbojská – Gazdovský dvor sedlo Chlipavice. Konský záprah je možné si objednať minimálne 3 dni dopredu. Záprahy tiež premávajú aj na trase Zbojská – Chlipavice.

Viac info: www.zbojska.sk


 

AJAX FARMA

Niet snáď krajšieho zblíženia s prírodou ako jazda na koňoch a poníkoch. Ajax farma je naozaj úžasné z konského chrbta pozorovať rajský vplyv okolitej prírody Nízkych Tatier, bylinkami presiaknutý prírodný ozón, cítiť vánok vo vlasoch a popritom si dopriať aktívny relax.

Presne takto totiž pôsobí na človeka súčasnej doby, ktorý začína pociťovať nedostatok zdraviu prospešných faktorov, návšteva tunajšej Ajax farmy, kde dospelý nájde jazdecké kone a dieťa obľúbených poníkov.

Viac info: http://www.partizan.sk/sk/ajax-farma


EUROSALAŠ MICHALOVÁ

Euro salaš Michalová ponúka individuálnu prehliadku farmy s domácimi zvieratkami a koníkmi, možnosť kŕmenia chlebom a ďatelinou.Nádherný výhľad na Nízke Tatry a Muránsku planinu. Oddych na lehátkach, prechádzky pokosenými lúkami, zbieranie lesných plodov, hojdačky, preliezky, lopty.

Veľmi chutné jedlá z vlastných produktov farmy, možnosť opekačky na pripravených ohniskách ako aj možnosť zakúpenia ovčích syrov a syrových produktov.

Viac info: www.eurosalas.sk