Dedečková chata

Chcete si len vychutnať prírodu na nenáročnej prechádzke? Máme pre Vás túru na Děděčkovú chatu nad Mýtom. Túra vedie po hrebení ponad Mýto odkiaľ máte nádherný výhľad na celý hrebeň Nízkych Tatier vrátane Chopka a Ďumbiera.

27145153_1696542473702278_1868179194_o - kópia

Útulná chata bola po náročnej a komplikovanej výstavbe v roku 2015 postavená na mieste pôvodnej chaty, z ktorej po rokoch ostali len ruiny. Názov chaty nesie podľa prvého majiteľa a strojcu chaty pána Dedečka.

Prostredie, v ktorom sa chata nachádza,  je vskutku nádherné a je dostupná z mnohých smerov. Trasy, ktoré vedú na chatu sú nenáročné a bez problémov by ich mali zvládnuť aj deti. Na chatu sa môžete vybrať na lyžiach priamo z lanovky, na bežkách či skialpových lyžiach. Dostupná je aj na bicykli a samozrejme je v ponuke aj prechádzka.

Dedečkova chata okrem skvelej domácej kuchyne, ponúka skvelú kávu a takmer vždy natrafíte aj na čerstvo upečený koláčik. V zime vás zohreje praskanie ohníku v krbe a v lete to budú slnečné lúče priamo na terase.

Môžte ísť pešo priamo od nášho penzióna viacerými trasami (5 km, prevýšenie 1 km) alebo sa vyviesť autom na parkovisko pri kaplnke a užiť si nenáročnú prechádzku po hrebeni (4 km, tam aj späť, prevýšenie, 200m).

IMG_1687