STRAVOVANIE U NÁS

Kvalitné raňajky v našom penzióne ako základ dňa.

Na raňajky Vám pripravujeme pestrú kombináciu jedál a nápojov aby si na svoje prišli všetci, vrátane vegetariánov. Využíváme pre Vás domáce a lokálne výrobky v podobe domácich vajíčok, pečiva z lokálnej pekárne, domácich lekvárov, limonád z domácich bylinkových sirupov v lete a  v zime bylinkových čajov.  V cene je raňajková káva. Pre náročnejších Vám vieme ponúknuť čerstvé espresso, cappuccino, flat white. Bezlepkové a bezlaktózové raňajky nám prosím nahláste vopred.

Raňajky na našej terase


STRAVOVANIE V NAŠOM OKOLÍ

Posedenie pri káve, tradičné reštaurácie, či street food? V okolí nášho penzión sú pestré možnosti stravovania:

 

KAVIARNE

TRADIČNÉ REŠTAURÁCIE 

STREET FOOD


KAVIARNIČKA MÝTO 

Malá kaviarnička na kolesách, ale s veľkým srdcom.

Táto kaviarnička je tu preto, aby priniesla kúsok modernej kávovej kultúry na naše malebné Horehronie, aby ste si vychutnali poctivý produkt pripravený z lásky. Aby Vás presvedčila o kvalite lokálnych produktov…. a hlavne, aby Vám navodila pocit zaslúženého šťastia, pôžitku a pohody. Kaviarnička ponúka okrem výbornej kávy aj dezerty v podobe cheescake-ov. Každý deň sa môžete tešiť na inú príchuť koláčika, ktorý ku káve jednoducho patrí. V letných mesiacoch je v ponuke točená zmrzlina ako sladké osvieženie do teplých dní. Kaviarničku určite neminte pri návšteve Mýta. Je od nás vzdialená 500m.


REŠTAURÁCIA ROJAS

Tradičná reštaurácia s bohatou ponukou

Reštaurácia je vzdialená 100m od našho penziónu. Ponúka pestrú ponuku tradičnej slovenskej ale aj európskej kuchyne. V letných mesiacoch si môžte vychutnať svoje jedlo na letnej terase s detským ihriskom. Svojou širokou ponukou a vzdialenosťou od penziónu je ideálnou voľbou pre našich hostí.

TÁLSKA BAŠTA

V tálskej bašte si prídu na svoje aj náročnejší.

Každý, kto obľubuje netradičné miesta a zákutia by určite nemal počas svojho pobytu zabudnúť navštíviť štýlovú reštauráciu Tálska Bašta, ktorá patrí k architektonickým skvostom nášej spoločnosti. Reštaurácia sa nachádza od nášho penziónu 5 km.

KÚRIA NA TÁLOCH

Tradičná slovenská kuchyňa v príjemnom prostredí.

Tradičná slovenská reštaurácia ponúka bohatú ponuku slovenských jedál. Reštaurácia prináša príjemnú atmosféru v tradičnom štýle koliby. Nachádza sa 4 km od nášho penziónu.


GABRIEL’S STREET FOOD

Niečo rýchle a chutné, Gabriel’s street food je správna voľba.

V Mýte pod Ďumbierom potešíme aj milovníkov street food. U Gabriel’s streetfood si prídete na svoje. Thajské rezance, hamburger alebo bao burger s trhaným mäsom môžme len odporúčať. Najdete ich v Mýte pod Ďumbierom, vzdialený od nás cca 1 km.

FOOD TRUCK TACOS

Tacos v Mýte pod Ďumbierome. Ani to nie je problém.

Vo food truck Tacos dostanete tri riadne ingredienciami, chuťami, farbami aj šťavami nabité tacosky. Každá náplň sa skladá z nejakého druhu mäsa alebo ryby, k tomu salsa, omáčky, šalát, ovocie. Skrátka nálož. Ako dezert si dajte sladké a chrumkavé churros doplnené o čokoládu. Food truck nájdete cca 2 km od nášho penziónu.