Lyžiarske strediská

 

V okruhu 15 km sa nachádza 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek v moderných lyžiarskych strediskách Jasná Nízke Tatry, Ski Tále, Mýto Ski centre, či Ski centre Čierny Balog.


Jasná Nízke Tatry

undefined

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku /2024 m n.m/ nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.

Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v
skvelom snow parku. Privíta vás panoramatická reštaurácia ROTUNDA s ubytovaním priamo na Chopku, nové kilometre zasnežovaných zjazdoviek, 15-miestna kabínková lanovka Kosodrevina – Chopok, či zrekonštruovaný hotel Srdiečko.

V stredisku sa nachádza celkom 40 zjazdoviek s dĺžkou 45 780 m, všetkých obtiažností s umelým zasnežovaním ale i snow park, freeride a zjazdovky s večerným lyžovaním.

Viac info: www.jasna.sk


Ski centrum Mýto

Myto_pod_Dumbierom_2019_XXX.cdrNa okraji obce Mýto pod Ďumbierom, len 12 km od Chopku sa nachádza lyžiarske stredisko Mýto Ski centrum, ktorého svah síce spĺňa parametre FIS zjazdovky, ale v plnej miere poslúži aj rodinám s deťmi.

Kvalitné snehové podmienky, ktoré zabezpečuje počas celej sezóny príroda spolu s vybudovaným zasnežovacím systémom pozdĺž všetkých lyžiarskych tratí v celkovej dĺžke 2,5 km.

Všetky lyžiarske trate sa denne upravujú najmodernejšou technikou a zaškoleným personálom. V stredisku je k dispozícii lyžiarska škola, reštaurácia, požičovňa a servis lyží. Prepravu lyžiarov zabezpečuje nová štvorsedačka s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 3 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 3 600 osôb / hod.

Viac info: www.kopeczabavy.sk


Ski Tále

Ski TáMapa-lyziarskych-tratile je ideálne stredisko pre rodiny s deťmi, ale aj pre skúsených lyžiarov. K dispozícii je spolu 2700 m zjazdoviek s umelým zas
nežovaním ľahkej a stredne náročnej obtiažnosti a 6 vlekov s kapacitou 4110 osôb/hod.
Stredisko ponúka počas zimy večerné lyžovanie. so svetoznámym golfovým ihriskom Gray Bear v plnej miere využíva jeho moderné nadštandardné zázemie, reštaurácie, aprés- ski bar s veľkým detským kútikom a animáciami pre deti, lyžiarsku školu, požičovňu a servis lyží.

Nelyžujúci návštevníci môžu využiť adrenalínový snowtubing – jazdenie na nafukovacích kolesách, či bežecké trate priamo v areáli s dĺžkou 6 km.

Viac info: www.skitale.sk


Ski Telgárt

ski-telgart-mapa-final-1Ski centrum sa nachádza v blízkosti horehronskej obce Telgárt, v údolí medzi Nízkymi Tatrami, Slovenským rajom a Slovenským Rudohorím, neďaleko prameňa rieky Hron a priamo pod úpätím Kráľovej hole.Areál je vhodný pre široký okruh vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania alebo snowboardingu.

Zjazdovky sú členené na 10 častí, vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených, až náročných lyžiarov s prevýšením 400 m.Nachádzajú sa v nadmorskej výške od 905 až do 1300 m a ich celková dĺžka je cca 6,5 km.

 

 

Viac info: www.skitelgart.sk


Ski Čertovica

mapa-certovicaLyžiarske stredisko SKI Čertovica sa rozprestiera na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.), na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Vyšš
ia poloha strediska (1120 – 1460 m.n.m.) je zárukou kvalitnej lyžovačky a dobrých podmienok pre skúsených lyžiarov ale aj začiatočníkov.

Stredisko tvorí šesť zjazdoviek, ktoré obsluhujú tri lyžiarske vleky. Na svoje si prídu rekreační lyžiari aj milovníci freeride zjazdoviek. Je možné využiť služby lyžiarskej školy alebo ski požičovne.

Lyžiari si môžu oddýchnuť a doplniť sily v našom bufete v údolí. Slnečná terasa s výhľadom na zjazdovky a príjemná obsluha je to, na čo sa môžete už teraz tešiť.

Viac info: www.skicertovica.sk