Aktivity

 HOREHRONIE KLASTER 

Prehľad všetkých atrakicií a podujatí na jednom mieste. Sme členom klastra Horehronie – združenie cestovného ruchu.Viac informácií najdete: www.horehronie.sk

 ————————

 —

DĚDĚČKOVÁ CHATA 

dedeckova-1

Chcete si len vychutnať prírodu na nenáročnej prechádzke? Máme pre Vás túru na Děděčkovú chatu nad Mýtom. Prostredie, v ktorom sa chata nachádza,  je vskutku nádherné a je dostupná z mnohých smerov. Trasy, ktoré vedú na chatu sú nenáročné a bez problémov by ich mali zvládnuť aj deti.

Na chatu sa môžete vybrať na lyžiach priamo z lanovky, na bežkách či skialpových lyžiach. Dostupná je aj na bicykli a samozrejme je v ponuke aj prechádzka.

Viac info tu.

 ————————

 —

IMG_3095

Kolónia syslov sa nachádza v lokalite Biele vody v Muránskej planine.

Tieto roztomilé hlodavce sú už na ľudí zvyknutí, takže ich viete prikrmovať v bezprostrednej blízkosti. V Muránskej planine čiže najväčšia kolónia syslov na Slovensku, je ich už cez tisíc.

Je veľmi dôležité, aby ste sysle kŕmili iba slnečnicami, jablkami, cviklou, jačmeňom, ovosom, suchým chlebom či piškótami.

Viac info tu.

 ———————————————————

 ———————–
Zbojska-01

Životný príbeh zbojníka Jakuba Surovca sa odohrával v časoch stavovských povstaní. Príďte sa potúlať salašom a vypočuť si legendu o zbojníkovi Jakubovi.

Môžte si užiť syrové degustácie v podaní pravých zbojníkov, exkurziu v syrárni s ochutnávkou syrových výrobkov (ťahanie vlastných syrových nití, stáčanie pareničiek), prehliadka Zbojníckej pivnice s ochutnávkou zabíjačkových špecialít, dobrodružná jazda na Zbojníckej strele alebo na huculských koníkoch, pasovačka zbojníkov, ukážky a výučba ľudových tancov v krojoch.

Viac informácií nájdete tu.

 ———————-

 —

LESNÍCKY SKANZEM & DOBROČSKÝ SKANZEM

Lesnicky-skanzen-Cierny-Balog

V lesníckom skanzeme na viac ako štvorkilometrovom „Chodníku lesného času“je v súčasnosti 80 zastávok, ktoré vám mnohými zaujímavými exponátmi a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovišťami ponúknu objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa.

Dobročský prales je národná prírodná rezervácia a patrí medzi najstaršie pralesovité rezervácie na Slovensku. Pre širokú laickú verejnosť je to skôr symbol tajomnosti. Je cieľom odborných exkurzií, väčšinou ako súčasť medzinárodných konferencií a sympózií s lesníckou tematikou.

Nachádza sa v obvode Odštepného závodu Čierny Balog, v doline Brôtovo, asi 6 km za miestnou časťou obce Dobroč.

Viac informácií nájdete tu.


  

ŠTEFÁNIKOVA CHATA  

Snímka obrazovky 2019-12-29 o 14.24.50Chata Milana Rastislava Štefánika  (1740 m.n.m.) sa nachádza v hrebeni Ďumbiera a je jednou z hlavných križovatiek značkovaných chodníkov na hrebeni Nízkych Tatier.

Chata je otvorená celoročne a preto je obľúbená pre letnú aj zimnú turistiku ako aj skialpinistov. Je to častá prestávka turistov pri výstupe na Ďumbier alebo na herebeňovke Nízkych Tatier.

Najčastejším a najrýchlejším bodom nastúpu je z Trangošky, ale krásna je aj túra v prípade dobrého počasia hrebeňom z Čertovice.

Viac informácií nájdete tu.

 ———————

  ————–

 ČIERNOHRONSKÁ ŽELEZNIČKA  

tip_chz_vlacik_3Čiernohronská železnička je jedna z najobľúbenejších atrakciií pre rodiny s deťmi. Nezabudnuteľné dojmy z jazdy parnou lokomotívou a krásnej čiernohronskej prírody umocňujú návštevníkom letné turistické vozne.

V zimnej sezóne ponúka len mimoriadne jazdy vo vybraných termínoch alebo pre skupiny na objednávky.

V súčasnosti je v prevádzke 17 km trate na úseku Chvatimech – Čierny Balog – Vydrovská dolina.

Viac info nájdete tu.


   ————–

KRPÁČOVO

krpacovoV pôvabnej podhorskej oblasti Horehronia v Nízkych Tatrách, sa nachádza rozsiahle turistické stredisko Krpáčovo.

V centre strediska je situovaná umelá vodná nádrž, ktorá sa v lete využíva ako kúpalisko. Krpáčovo je súčasťou Národného Parku Nízke Tatry (NAPANT) od roku 1978.

Krpáčovo leží blízko vyústenia Vajskovskej doliny, ktorá je jednou z najdlhších a najkrajších dolín v mikroregióne Chopok-juh. Vajskovská dolina je málo poznačená civilizáciou a tak dýcha romantikou.

Turistov v nej uchvacujú mohutné vodopády Vajskovského potoka, neobyčajné scenérie a divé úbočia Skalky. Pozoruhodnosťou Krpáčova je ponorný potok.


  ———————

 JASKYNE  

D1Najrozľahlejším a druhým najvyšším pohorím na Slovensku sú Nízke Tatry, ktoré sú známe aj svojími početnými krasovými javmi.

Najbližšia a najľahšie dostupná jaskyna v našom okolí je Bystrianska jaskyňa vzdialená 2km od nášho penzióna.

Avšak najobľúbenejšia je Jaskyňa mŕtvych netopierov, ku ktorej si musíte vyšlapať do masívu Ďumbiera.

Najznámejšia je Demänovská ľadová jaskyňa v Demänovskej doline.

Viac info nájdete tu.

——————— ———————————————————

Horehronie ponúka návštevníkom tohto regiónu v srdci Slovenska nevšedné zážitky v horách, tajomné príbehy a miesta na objavovanie pre všetkých, ktorým nechýba zvedavosť.

Prejdite sa spolu s nami a s novou cyklomapou Horehroním.

Desiatky, ba až stovky, kilometrov cyklotrás v krásnej prírodnej scenérii, splavovanie Hrona, jazda parným vláčikom na Čiernohronskej železnici, Horehronským expresom cez tunely a viadukty, či unikátnou parnou zubačkou do Sedla Zbojská.To všetko nájdete na Horehroní a na maľovanej mape Horehronia.

V okolí je množstvo požičovní bicyklov a e-bikov. Viac informácii o aktuálnych trasách a požičovniach nájdete tu.


 ——————–

 BIKE PARK MÝTO POD ĎUMBIEROM

img_1520Nový bike-park je vybudovaný v letnej sezóne v lyžiarskom stredisku Mýto ski cetrum. Bike park ponúka od nenáročneho trailu pre nováčikov až po náročné trate so skokmi pre profesionálnych bikerov. Spolu s bicyklom sa vyvezieš na 4-sedačkovej lanovke na štart.

Okrem zjazdových tratí je v stredisku k dispozícii požičovňa bicyklov a E-bikov, kolobežiek, odrážadiel, požičovňa cyklo príslušenstva a servis a MTB škola.

Všetky dôležité informácie nájdete tu.


TURISTIKA

turistika8

Naše okolie ponúka 164 značených turistických trás s dĺžkou 1227 km.

Všetky vrcholy Nízkych Tatier Cestou hrdinov SNP, ktorá je najdôležitejšia turistická magistrála na Slovensku a je súčasťou Európskej diaľkovej trasy E 8. Územím Horehronia vedie úsek s dĺžkou 97 km. Z Telgártu, známeho miesta bojov počas SNP, stúpa chodník na legendami opradenú Kráľovu hoľu, kde sa začína jeden z najkrajších úsekov hrebeňom Nízkych Tatier, známym ako energetické meridiánové územie Zeme. Od vysielača na vrchole Kráľovej hole pokračuje chodník cez Ždiarske sedlo – útulňu Andrejcovú – sedlo Priehyba – útulňa Ramža – horský priechod Čertovica – cez Kumštové sedlo – ku Chate M. R. Štefánika pod Ďumbier, najvyšší bod Nízkych Tatier (2045 m n.m.) – Chopok – Kamenná chata pod Chopkom – Chabenec s útulňou – cez prírodný úkaz Latiborská hoľa – na sedlo pod Skalkou – Kozí chrbát až na Donovaly, kde si ďalej razí cestu Veľkou Fatrou. Náročná dlhá vysokohorská túra so značným prevýšením.

Viac informácií nájdete tu.


AJAX FARMA

9V2A0951Niet snáď krajšieho zblíženia s prírodou ako jazda na koňoch a poníkoch. Ajax farma je naozaj úžasné z konského chrbta pozorovať rajský vplyv okolitej prírody Nízkych Tatier, bylinkami presiaknutý prírodný ozón, cítiť vánok vo vlasoch a popritom si dopriať aktívny relax.

Presne takto totiž pôsobí na človeka súčasnej doby, ktorý začína pociťovať nedostatok zdraviu prospešných faktorov, návšteva tunajšej Ajax farmy, kde dospelý nájde jazdecké kone a dieťa obľúbených poníkov.

Viac info: http://www.partizan.sk/sk/ajax-farma


HRAD ĽUPČA

SL2Národná kultúrna pamiatka Hrad Ľupča stojí nad obcou Slovenská Ľupča od 13. storočia na návrší posledného výbežku Nízkych Tatier.

V areáli hradu sa nachádza aj 62 metrov hlboká studňa, z ktorej dna vedie tunel vyúsťujúci neďaleko hradu. Po prvotnej rekonštrukcii v roku 2002 tzv. horného hradu bola vykonaná úplná obnova najmladšej časti hradu, Gizelinho domu, ktorý sa využíva na reprezentačné účely a spoločenské podujatia.

Dominantou je sála, pomenovaná, podobne ako celá stavba, po dcére cisárovnej Sisi a cisára Františka Jozefa I., Gizele.

Viac info: www.hradlupca.sk


HRAD MURÁŇ

Zrúcanina hradu Muráň sa vypína na južnom okraji Muránskej planiny v oblasti Slovenského Rudohoria nad obcou Muráň.

Nachádza sa na brale Cigánka a patrí medzi najvyššie položené hrady na Slovensku. Vďaka svojim pestrým dejinám patrí k najznámejším hradom na Gemeri z 13. storočia.

V súčasnosti z neho ostali ruiny, ale s najkrajším výhľadom na celú Muránsku planinu. Asi najpohodlnejším výstupom na hrad je výstup zo sedla Javorinky. Začiatok je trochu nižšie od sedla, na gemerskej strane, z parkoviska pri hlavnej ceste Muráň – Červená Skala. Po modrej a neskôr červenej turistickej značke sa po spevnenej ceste bez výraznejšieho stúpania dostaneme na Veľkú Lúku.

Viac informácii nájdete tu.


NATUR WELLNESS CENTRE – HOTEL PARTIZÁN

WP1Natur Wellness Centre Hotela Partizán**** ponúka svoje služby  na 3 podlažiach a  rozsiahlej ploche 2260 m². Môžte si tu vychutnať bazény, sauny, odpočinkové zóny, tvárové a telové ošetrenia, balneoterapie so zábalmi a peelingom.

Moderné vybavenie, panoramatické výhľady a vôňa dreva vám poskytnú dokonalý zážitok a vy sa môžete nechať unášať pohľadom na okolité hory, priamo z pohodlia ležadla či vírivky.

Pri budovaní nášho wellness centra sme nezabudli ani na tých najmenších, preto si u nás relax užijú aj rodiny s deťmi. Naše nové štýlové Fitness je vybavené zariadeniami TechnoGym.

Naši hostia majú s Horehronie card zľavu do wellnes od 5-10%.


   ————–

MÚZEÁ HOREHRONIA

M1Históriou Horehronia prechádzali kráľovské rody a armády, po ktorých nám ostali Hrady Ľupča a Muráň. Svedectvo dávnej minulosti skrývajú múzeá.

V Brezne sa nachádza Horehronské múzeum, ktoré Vás prevedie históriou tohto kraja.

Na Chopku zase nájdete múzeum lanovky Von Roll a unikátna je Zbierka zvoncov na Šumiaci.

Viac informácií nájdete tu.


TARZÁNIA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TARZANIA je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. TARZANIU môžete vyskúšať v lete aj v zime. TARZANIA je určená všetkým tým, ktorý si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok.

Tarzánia Tále je treťou z radu TARZANII. Nachádza na Táloch, v blízkosti Hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. V tesnej blízkosti sa nachádza prírodné kúpalisko a golfový areál. Je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov, takže si tu prídu na svoje aj rodinky s deťmi.

Tarzánia Jasná sa nachádza v Jasnej pod CHOPKOM, približne 200m od Hotela GRAND. Pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.

Viac informácií nájdete tu.


GOLF GRAY BEAR

GB1Gray Bear Tále, dokonalá harmónia prírody, športu a relaxu.

Golfový rezort pre profesionálov, rekreačných športovcov, ale aj exkluzívne firemné akcie.

Gray Bear Tále, prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku nachádzajúce sa v Národnom parku Nízke Tatry, pod končiarmi Chopku a Ďumbiera.

Dizajn golfového ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd., Veľká Británia.

Viac informácií nájdete tu.


SPLAV HRONA

HRON1Rieka Hron je po Váhu druhou najväčšou slovenskou riekou. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 289 km ústí v Štúrove do Dunaja. Hron je minimálne poznačený ľudskou činnosťou a práve preto je hojne vyhľadávaný vodákmi.

Malé vodné diela sú väčšinou prejazdné a voda preteká svojim pôvodným riečiskom. Výnimku tvoria riečne regulácie vo väčších mestách. Splav Hrona je možné absolvovať bez menších problémov po celom toku rieky.

Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb a prípadným stravovaním sú možné už od skorej jari po neskorú jeseň. Je to komplexná služba od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb až po bezpečné parkovanie.

 ————————

 —

TATRALANDIA HOLIDAY RESORT 

 aquapark-tatralandia-11Aquapark Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Objavte toto miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou  je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise aj ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia. Vzdialenosť od penzióna 58km.

V rámci aquaparku je k dispozícii 14 bazénov, 26 toboganov, šmýkačiek, vodných atrakcií, Tropical Paradise – celoročne teplota vzduchu neklesá pod 30°C

Viac info na: Aquapark Tatralandia

 —————–

LYŽOVAČKA 

V okruhu 15 km sa nachádza 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek v moderných lyžiarskych strediskách, medzi ktoré patrí najvyhľadávanejšie stredisko Jasná Nízke Tatry, ako aj Ski Tále, Mýto Ski centrum či Ski Telgárt alebo Čertovica.  Viac informácií nájdete tu.

Prehľad všetkých lyžiarských stredísk.


SKIALPINIZMUS

Skialpinizmus je v daných lokalitách povolený v dennom čase hodinu po východe a hodinu pred západom slnka, v skialpinistických areáloch od 15. 12. do 30. 4. Mezi najbľúbenejšie patria túry v Nízkych Tatrách v okolí Chopku a Ďumbiera.

Prehľad obľúbených skialpových túr 


BEŽKY

Pre vyznávačov bežeckého lyžovania sa nachádza v okolí penzióna viacero bežeckých tratí. V najbližšom okolí sú to najmä bežecké trate Mýto pod Ďumbierom – Pohánske s krásnymi výhľadmi na herebeň Nízkych Tatier. Obľúbené sú aj bežecké trate v prostredí golfového ihriska v areali Ski, Golf & Hotel Resort Tále, ale aj mnoho iných. Viac info nájdete tu.

Prehľad bežeckých tratí s mapami 

—————–

Viac info: www.splav-hrona.sk

ATRAKCIE V OKOLÍ

Región, v ktorom sa náš rodinný penzión nachádza ponúka veľké množstvo atrakacií. Pripravili sme pre Vás zoznam tých najzaujímavejších v blízkom okolí. Viac informácií o každej z atrakcií nájdete po kliknutí na jej odkaz.

HOREHRONIE CLUSTER DISCOUNT MAP

mapa-horehronie-a-final-