Bežecké trate

IMG_3404

Bežecké trate Mýto pod Ďumbierom – Pohanskébezecke-trate-pohansk_web

Bežecké trate Mýto pod Ďumbierom – Pohanské sú situované neďaleko nášho penzióna.
Pohanské ľahký okruh cca 4 km, trate ďalej pokračujú smerom k vrcholovej stanici Ski centra Mýto a späť.
Na trati je viacero menších okruhov rôznych náročností. Celková dĺžka tratí je 17 km. Trate sú upravované aj na voľný štýl. Trate sú v prevádzke v prípade dostatočného množstva prírodného snehu.
Trate Pohanské sú upravované 2 x týždenne a vždy pred víkendom.

Bežecké trate v areáli Ski, Golf & Hotel Resort Tálebezky_1

 Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska priamo pri zjazdovkách lyžiarskeho strediska bežecká trať s okruhom 6,5 km. Rekreační či zdatní priaznivci tohto športu ocenia širokú škálu služieb v bezprostrednom okolí bežeckého areálu.

Okruh v dĺžke 4 km na golfovom ihrisku Gray Bear a 1 km okruh na akadémii Little Bear je upravený na klasickú aj korčuliarsku techniku bežkovania.

Večerné bežkovanie na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear bude v dispozícii v dňoch, kedy bude Ski Tále v prevádzke počas večerného lyžovania v čase 18:00 – 21:00 hod. /t.j. od 26.12. do 31.12. a od 02.01. do 05.01. denne/.

Bežecké trate Šumiac pod Kráľovou hoľoubezecke_trate_sumiac_pod_kralovou_holou

Výhľady na mrazom spútanú matku štyroch slovenských riek, Kráľovou hoľu (1946 m n.m.), si môžete užívať na bežkách!

V prípade krásneho počasia si môžte užívať bezkonkurenčné výhľady z hrebeňa Nízkych Tatier.

Upravené bežecké trate s dĺžkou 4,9 km vedú z malebnej dedinky Šumiac zasneženými pláňami ku legendárnej Chamkovej stodole, ktorú každý romantik pozná z nostalgických fotografií spod južných svahov Kráľovej hole.

V diaľke za ňou sa totiž doslova otvárajú nádherné pohľady na Kráľovu hoľu, čo ju robí mimoriadne zaujímavou. Spojenie starej horehronskej drevenej architektúry a krásnej prírody si nenechá ujsť takmer nik z okoloidúcich.

Pohostinstvo pod Úbočou Vám k tomu prináša i Požičovňu bežeckej výstroje.

Biatlonový areál Osrblieosrblie

Biatlonový areál v Osrblí ponúka okruhy rôznych dĺžok, svetové trate na ktorých sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni.

Areál NBC Osrblie má rozlohu 5,2 ha. Nachádza sa v nadmorskej výške 600 až 670 m, pričom jeho hlavná časť – štadión so strelnicou, štartom, cieľom a trestným kolom sa nachádza v nadmorskej výške 600 m.
Viac info na: www.osrblie.biathlon.sk

Ski Čierny Balog – Urbanov vrch

V malebnom prostredí Veporských vrchov v obci Čierny Balog, sa nachádza pri lyžiarskom stredisku raj pre bežkárov. K dispozícii je okruh v areáli strediska. Na dlhšie výlety do okolia možno využiť upravené bežecké trate po okolitých vrchoch individuálne, prípadne so sprievodom.

Čertovica – Braväcovo

Sedlo v hlavnom hrebeni Nízkych Tatier, Čertovica, známe skôr ako horský prechod medzi Horehroním a Liptovom sa nachádza vo výške 1 238 m n.m. ponúka vo svojom okolí takmer 20 km bežeckých tratí, udržiavaných predovšetkým nadšencami tohto športu. Zo sedla vedie niekoľko značených trás s čarovnými vyhliadkami na celé Horehronie, vedúcich do drevenej obce Braväcovo.